1984 yılında ODTÜ Metalurji Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.
İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsünde “Uluslararası İşletme“ konusunda ihtisas programını bitirdi.
HABAŞ’ta İş Geliştirme Uzmanı, ASİL ÇELİK’te Müşteri İlişkileri Şefi olarak çalıştı. 1991 yılında Bureau Veritas’a katıldı.
Fransa ve İngiltere’de yönetim sistemi denetçiliği, iletişim teknikleri ve yönetim becerileri konularında eğitimler aldı.
1993 – 1999 yılları arasında Eğitim ve Danışmanlık Bölümü Direktörü olarak görev yaptı.
Bu dönem içinde çok sayıda firmada Kalite Yönetim Sistemi denetimleri, temel yönetim sistemlerinin kurulmasına yönelik yönetim danışmanlığı yaptı, eğitimler verdi.
1992 – 2001 yılları arasında TÜSİAD-KalDer Ulusal Kalite Ödülü denetimlerinde “Baş değerlendirici” olarak görev yaptı.
Halen, 1999 yılında kurucusu olduğu Polater Eğitim ve Danışmanlık Ltd. şirketinde eğitim ve danışmanlık hizmetlerini ve eğitim hizmetlerini sürdürüyor.
Firmaların kurumsal gelişimini desteklemek amacıyla “Stratejik Planlama”, Süreç Yönetimi ve Süreç İyileştirme”, “Organizasyon Geliştirme”, “Değişim ve Gelişim“ odaklı Yönetim Danışmanlığı hizmeti sunuyor.
8D Problem Çözme ve Kök Neden Analizi, Müşteri ilişkilerinde Etkili İletişim, Süreç Yönetimi ve Süreç İyileştirme, Etkili Ekip Çalışması"konularında eğitimler veriyor.

“Düşünsel emek ve yaratıcılık“ konusuna önem veren Polater, yaşam misyonunu, iletişim ilkesini ve kurumsal sloganını şöyle tanımlıyor;
 

Toplumsal, bireysel ve profesyonel yaşamımda misyonum; “Bilgi” yi paylaşmak ve artı değer’e dönüştürmek” Yaşamım boyunca iletişim ilkem; ailem, dostlarım, iş ortaklarım, müşterilerim ve çevremle neşeli ve sağlıklı, sürekli ve gelişen ilişkiler oluşturmak” Kurumsal sloganım “ Farklı olmak, Farkı yaratmak, Farkı Paylaşmak “